„Įsivaizduokite: nuėjote su bendradarbiais vakare į restoraną,o padavėjui paklausus-raudoną ar baltą vyną gersite, jūs pasirinkote raudoną. Kokia jūsų kolegų reakcija? Greičiausiai-jokios, ar minimalus paklausimas „Balto nemėgsti?“ O dabar įsivaizduokite save toje pat situacijoje ištarus: „Ačiū, alkoholio nevartoju“. Numanau, kad mažiausiai , ko gali Jūsų paklausti „ Kažkas nutiko?  Kaip suprasti? „ Moterys dažniausiai išgirsta „ Laukiesi? Ne? Tai čia dabar kas?“ Štai taip mes jau įpratę  parodyti , jog nevartoti alkoholio-nenormalu. O jei šalia restorane būna jūsų vaikai, jie visiškai taip pat priima šią žinią. Taip ir formuojame supratimą nuo mažens, kad negeriantis-visuomenės gėda.
„Dažnai klausiame, kas atsitiko jaunimui, kaimui, kur moralė? Bet ar patys, organizuodami savo vaiko penkerių metukų jubiliejų nepirkote vaikiško šampano-nes koks gi gimtadienis be jo?... Penktas, aštuntas, šešioliktas, o aštuonioliktam šampanu tikrai neapsiribosime...“
 Tokiais pavyzdžiais per asmeninį patyrimą prasidėjo Jonavos visuomenės sveikatos biuro organizuota paskaita-diskusija apie vaikų ir paauglių alkoholio, tabako ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją.
Tokių įžvalgų apstus vakaras „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje buvo gegužės 16 d. Čia lankėsi ir su mokytojais diskutavo Biomedicinos mokslų daktaras, profesorius, psichiatras ir trijų vaikų tėtis Aurelijus Veryga. Laikas ne tik kad neprailgo- sudėtingi klausimai virto įdomiomis diskusijomis, moksliniais pagrindimais. Itin daug dėmesio skirta paauglių, vaikų alkoholio, tabako vartojimo prevencijai. Ne dokumentinei-realiais pavyzdžiais besiremiančiai.  Jokio nepamatuoto perfekcionizmo-tikrai nenuversime kalnų vieni, nepaveiksime vaikų elgesio be bendradarbiavimo su šeima ir ypač- be visuomenės požiūrio keitimo. O tai vyksta lėtai.
 Paskaita-diskusija buvo labai įdomi. Ir beje, jei kas norėtų išgirsti ją, bet nesiryžta-nebijokite: abstinentų iš mūsų nebuvo nei vieno, išskyrus lektorių, tačiau tikrai nebuvo jokio moralizavimo, jokių dogmų, tik statistika, medžiaga apmąstymui ir didelė pasirinkimo laisvė.