Šiais metais mūsų mokykla prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuojamos visuotinės atvirų durų dienos „Šok į klumpes“, kurios metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su savo tėvelių, globėjų, senelių ar kitų giminaičių profesijomis. 2016 m. birželio 2d. 6-10 klasių mokiniai lankėsi Jonavos įstaigose, kuriuose susipažino su įvairiomis profesijomis, darbo aplinka bei ypatumais. Smagu, kad daugumoje įstaigų mokiniams buvo leidžiama „prisiliesti“ prie specialybės, t.y. išmėginti ją.

6a ir 10 kl. mokiniai (mokytojai A. Draugelienė, J. Dedelienė, L. Kulitienė) vyko į VĮ Jonavos miškų urėdiją. Mokiniai susipažino su miškininko profesija, sužinojo apie įmonės vykdomą veiklą, priešgaisrinę saugą, mokinių įsidarbinimo galimybes įmonėje vasaros laikotarpiui. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, per kiek metų užauga medis nuo jo pasodinimo iki kirtimo. Miško apsaugos ir apželdinimo inžinierius M. Kriščiūnas parodė įvairių medžių eksponatus, medžių kenkėjus vabzdžius, mokino skaičiuoti medžių „metus“ rievių pagalba. 10 klasės mokiniai bendravo su urėdijos urėdu R. Skuja ir domėjosi įsidarbinimo galimybėmis urėdijos prižiūrimose miškų teritorijose, medelyne. 10 kl. mokiniai padovanojo įmonei rankdarbius iš natūralus lino, kuriuos pagamino per technologijų pamokas.

6b klasės mokiniai lankėsi AB „Jonavos grūdai". Mokiniai susipažino su elevatoriaus veikla, jo atliekamomis funkcijomis bei darbuotojų veikla, sužinojo, kokių specialybių reikia dirbant šioje srityje. Išmoko atskirti grūdus, sužinojo, kas iš jų gaminama.

7a klasės mokiniai, susidomėję bankininko profesija, keliavo į DNB banką. Mus šiltai sutiko DNB banko vadovas, kuris papasakojo apie banko veiklą bei bankininko profesiją. Mokiniai sužinojo, kad, norint tapti geru bankininku, reikia mokėti matematiką ir informatiką, taip pat gebėti bendrauti su žmonėmis. Bankas yra labai saugi vieta, net praktiką atliekantiems studentams negalima liesti pinigų ar kitų svarbių dokumentų. Po šio apsilankymo banke atsirado norinčių dirbti bankininkais.

7b klasės mokiniai lankėsi priešgaisrinėje gelbėjimo stotyje. Joje pamatė ir išbandė gaisrininkų įrangą, buvo supažindinti su gaisrininko pareigomis bei darbo ypatumais. Mokiniams pristatos savybės, reikalingos žmogui, norinčiam dirbti gaisrininku. Septintokams buvo smagu išmėginti nusileidimo stulpą ir patikrinti savo reakciją bei fizinę jėgą.

Peržiūrėti nuotraukas