Vasario 15 dieną mūsų mokykloje pamokos buvo organizuojamas renginys „Mes – Lietuvos ateitis“. Minėdami atkurtos mūsų valstybės 100-mečio jubiliejų su džiaugsmo jausmu ir pasididžiavimu prisiminėme jos kūrėjus, garbingą Lietuvos istoriją. Šventė pražydo trispalvėmis, sujungdama praeitį ir dabartį, suvienydama mūsų širdis.

Istorijos mokytoja Vita Montvilienė mokiniams surengė netradicines istorijos pamokas-susitikimus su gyvosios istorijos liudininkais: „Misija Sibiras‘17“ dalyviais Laimiu Kasperavičiumi, Martynu Norkūnu. Jonušo Radvilos mokomojo pulko 1 MB 4 kuopos vado pavaduotoju Antanu Girčiu, atsargos majoru Albertu Daugirdu, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių organizacijos nare Veronika Gabužiene, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto jaunesniuoju mokslo darbuotoju Gediminu Čapkausku, Jonavos rajono PK bendruomenės pareigūne Larisa Paklina.

5-6 klasių mokiniai nupynė 100 trispalvių juostelių, kurias dovanojo Jonavos miesto žmonėms, sveikindami su Vasario 16-ąja - valstybės atkūrimo diena. Mokinių nupintos juostelės nukeliavo ir pas mažuosius Jonavos piliečius į lopšelį – darželį „Saulutė“ bei savivaldybės narius.

7-10 klasių mokiniai žaidė sportines varžybas „Vardan tos Lietuvos“.

Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį norėjome, kad kiekvienas rastume savo ryšį, asmeninę istoriją, savo šventės emociją ir tradiciją.

Vasario 19 d. Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje lankysis psichodramos terapeutas, psichologas, turintis 15-kos metų darbo patirtį su vaikais ir paaugliais Evaldas Karmaza.

Nuo 13.00 val. iki 16.00 val. lektorius susitiks su mokyklos darbuotojais.

Nuo 18.00 val. iki 19.30 val. lektorius susitiks su mokinių tėveliais.

Maloniai kviečiame tėvelius (globėjus) dalyvauti susitikime.

Laukiame Jūsų.

 

Šių metų vasario 3 d. Jonavoje vyko penktasis „LTeam olimpinis žiemos festivalis“. Jame dalyvavo ir Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokinių komanda. Renginio metu išbandėme savo fizinius gebėjimus „Impuls“ klubo masinėje mankštoje‚ „Sniego futbolo“, kliūčių ruožo, Olimpinės mylios bėgime, greitojo čiuožimo treniruotėje, alpinizmo rungtyje bei kitose originaliose rungtyse. Turėjome galimybę pamatyti žymius sportininkus bei įvairių komandų talismanus.

Mums šis festivalis yra labai maloni naujovė: nauja patirtis bei puikiai praleistas laikas. Be viso šito mūsų mokyklos dalyvių komanda tarp bendrojo lavinimo mokyklų komandų buvo viena gausiausių -  laimėjome I –ąją vietą ir 300 eurų čekį. Tapoma ir stipresni, ir sveikesni, ir laimingesni.

Organizatorius kūno kultūros mokytojas A. Čekanavičius

Informuojame, kad ugdymo proceso stabdymas pratęsiamas nuo 2018 m. vasario 6 d. iki vasario 9 d.

Informuojame, kad nuo 2018 m. sausio 30 d. iki vasario 5 d. imtinai mokykloje skelbiamas karantinas. Vasario 5 d. į mokyklą nereikia. Tądien iki 10 val. prašome visų tėvelių/globėjų pateikti informaciją klasių auklėtojams apie vaikų sveikatą. Žinodami duomenis, pirmadienį visus informuosime apie tolesnius veiksmus.

Būkite sveiki, stiprūs ir laimingi.

Namuos taip tylu. O tyla begalinė!
Tyliai vysta lentynoje vazos gėlių.
Tik sapnuodama rauda sena mandolina
Ir šešėlis dainuoja apie drugelius.

Šiomis A. Nykos-Niliūno eilėraščio „Mandolina“ eilutėmis pradėta meninio skaitymo šventė, į kurią susirinko virš 20 dalyvių – 5-7 kl. mokinių. Skaitovų lūpomis liejosi poetų Z. Gaižauskaitės, J. Degutytės, A. Matučio, R. Skučaitės, J. Erlicko, V. Nemunėlio, S. Gedos, S. Nėries, L. Degėsio, V. Palčinskaitės, J. Marcinkevičiaus, V. Skripkos, A. Mackaus kūryba. Girdėjome eilių apie sniegą, šaltį Šaltaausį, sniego plaštakes, rogutėse vežamą žiemą, apie Snaigyno ežerą, galėjome matyti eilėraštyje paslėptą varlių šokį, vaikučius po lelijom, besijuokiančias žaliuokes, pienės pūką, išgirsti nakties ir dangaus tylą, pasvajoti sapne, nuvykti pas fotografą, prisiminti rugpjūtį ir rugsėjį ir atsisveikinti su gruodžiu, susitikti su aklu berniuku ir eilėraščio veikėju Geležonu, mintimis nusikelti į vakarą klausant senelės pasakos...

Šiltą žodį šventės pabaigoje tarė renginio svečiai. Mokyklos direktorė I. Skurdelienė lygino paveikslo ir poetinio žodžio grožį – kurį gi pastebėti ir suprasti lengviau? Pavaduotoja G. Švėgždė prisiminė L. Kernagio dainą S. Gedos eilėmis „Vaikai po lelijom“, matematikos mokytoja L. Bagužienė mintimis grįžo į matematinių eilių kūrimo pamoką ir paminėjo posakį:  „matematika – tai ne eilėraštis: poezija daug sudėtingesnis dalykas“.

Poezija atranda žmogiško gyvenimo grožį... Pajutę šių prancūzų poeto Pascalio Riou minčių tiesą išsinešėme dalelę skaitytų eilių grožio į gyvenimus...

Lietuvių k. mokytoja L. Lenčiauskienė

Mūsų mokykla pradėjo dalyvauti tarptautiniame projekte „Say hello to the world“ („Pasakyk pasauliui Labas“).  3 ir 4 kIasių mokiniai, lankantys anglų kalbos būrelį pas Olgą Kasikauskienę angliškai SKYPE programa bendraus su Slovėnijos Mirna pradinės mokyklos 3 klasės mokiniais 5 temomis:  „Tai aš“, „Aš ir mano šeima“, „Aš ir mano mokykla“, „Aš ir mano miestas“, „Aš ir mano šalis“. Mokiniai galės pamatyti kaip gyvena vaikai kitoje šalyje, mokysis kartu su Slovėnijos vaikais anglų kalbos pradmenų, klausysis kitų šalių kalbos, muzikos, svarbu parodyti vaikams ,kad mes esame ne tik skirtingi, bet ir panašūs. Video konferencijos vyks 1-2 kartus per mėnesį.

Šį penktadienį turėjome I etapo video. Pirmajame susitikime vaikai susipažino, papasakojo apie save, savo pomėgius, kartu dainavo draugystės dainą, mokėsi slovėniškų žodžių... Mokiniams tai paliko neišdildomą įspūdį.

Daugiau informacijos rasite adresu http://www.sayhellototheworld.eu/en

                                                                                                                   Anglų kalbos mokytoja Olga Kasikauskienė

 

2017 m. gruodžio  18-22 d. mokykloje  5-8 klasių mokiniai parengė netradicinių rankdarbių parodą  „Eglutė“. Rankdarbiai buvo gaminami kartu su tėveliais belaukiant švenčių. Tikslas – įtraukti tėvų bendradarbiavimą į mokyklos veiklą, praleidžiant laiką kartu su savo vaikais. Parodos nuotraukos išsiųstos į respublikinę virtualią  parodą „Šventinis mokyklos/darželio rūbas 2017“.

Technologijų  mokytoja Jolanta Dedelienė

2017 m.  gruodžio 18 d.  5 kl. mokiniams   vyko  netradicinės technologijų pamokos:  „Etninio tapatumo ženklai kasdienybėje: lininio dovanų maišelio dekoravimas“,  „Saulėgrįžos belaukiant, tamsiausių naktų paslaptys“, kurias pravedė Jonavos krašto muziejaus etnokultūros specialistė Rasa Kulytė–Libienė ir mokyklos technologijų mokytoja Jolanta Dedelienė. Pamokų tikslas -  puoselėti etnokultūros tradicijas, gebėti savo rankomis sukurti rankdarbius. Mokiniai susipažino su šv. Kūčių ir  Kalėdų švenčių papročiais ir tradicijomis. O labiausiai mokiniams patiko štampavimo technika  dekoruoti  lininį dovanų maišelį lietuvių liaudies ornamentais. Mokiniai ugdė estetinius, praktinius, kūrybinius gebėjimus.

Technologijų mokytoja Jolanta Dedelienė

2017 m. gruodžio–sausio mėn. mūsų mokykla dalyvavo respublikinėje  virtualioje  parodoje „Šventinis mokyklos/darželio rūbas 2017“. Parodą paruošė ir mokyklą puošė 5-10 klasių mokiniai bei dailės ir technologijų mokytoja Auksė Draugelienė ir technologijų mokytoja Jolanta Dedelienė.

Gruodžio 22 dieną mokykloje vyko nepamokinė ugdomoji veikla  ,,Kalėdinis talentų šou  2017“.  Projekte dalyvavo 1-10 klasių mokiniai, klasių auklėtojai, administracija, mokyklos bendruomenės nariai.

Projektui buvo ruošiamasi ilgai. Vaikai mokėsi dainelių, šokių, grojimo improvizacijos, kūrė vaidmenis, gamino šventinius žibintus.  Mokiniai ugdė saviraiškos , kūrybiškumo, sceninės kultūros kompetencijas. Šventė prasidėjo mokyklos kieme, skambant kalėdinei muzikai. Šventiškai nusiteikę, pasipuošę nykštukų kepuraitėmis į mokyklos kiemą skubėjo visi  bendruomenės nariai. Visų klasių atstovai puošė mokyklos kieme augančią žaliaskarę  savo gamybos žibintais. Netrukus į šventę atvyko KALĖDŲ SENELIS. Jis palinkėjo gražių, linksmų, dvasingų švenčių ir pakvietė visus atlikti linksmą flešmobą.  Reginys buvo įspūdingas, tarsi drauge šoktų  minia  Kalėdų Seneliukų iš Laplandijos... Po trumpos pertraukėlės visi suskubo  į mokyklos valgyklą  stebėti talentų šou, kuris suteikė daug džiugių, šventiškų emocijų.  Renginio pabaigoje pavaduotoja Giedrė Ramanauskaitė-Kedikienė pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis ir palinkėjo  gražių ir prasmingų švenčių.

Galbūt geriausias Kalėdų papuošimas yra šypsena... tad šypsokimės visi, ir aplink mus spinduliuos šviesa, meilė, santarvė ir gerumas. Gražių švenčių visiems!

Projekto  organizatorė vyr. muzikos mokytoja Birutė Krievinienė

 

Gruodžio 12 dieną mokyklos bibliotekoje vyko užsiėmimas „Paklausyk, perskaityk, pasek...“ įvairaus amžiaus ypatingų gebėjimų mokiniams. Jauniausi mokiniai susipažino su mokyklos bibliotekos erdvėmis, galėjo pavartyti iliustruotas ir įgarsintas knygeles. Kiekvienas pagal savo gebėjimus atliko lavinamąsias užduotis.  Bibliotekininkė Violeta Leigienė parinko mokiniams tinkamo turinio knygeles, sukūrė jaukią aplinką, kurioje mokiniai pagal gebėjimus turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę apie perpasakotą istoriją. Mokiniai į veiklas įsitraukė noriai, lavino bendravimo, smulkiosios motorikos įgūdžius. Džiaugėsi sėkmingai atliktomis  kūrybinėmis užduotis, kurias parengė logopedė, specialioji pedagogė Jolita Tumėnienė.

Gruodžio 1-ąją Lietavos mokykla padovanojo ypatingą dovaną geriausiai besimokantiems mokiniams  - kelionę į Vilnių.

Pirmiausiai atvykome į „Lobių dirbtuves“. Tai katalikiška bendruomenė, kur proto negalią turintys žmonės gamina įvairius dirbinius iš medžio. Susipažinome su čia dirbančiais žmonėmis ir savanore iš Ispanijos. Čia dalyvavome edukacinėje programoje, kur mokėmės kurti animacinius filmukus stop kadro metodu. Kūrėme iš visko, ką galima rasti po ranka medžio dirbtuvėse: medžio šakelių, kaladėlių, kartono, popieriaus, siūlų ir panašiai. Teko pasitelkti fantaziją, bet rezultatas tikrai šaunus – filmukas apie Lietavos mokyklą. Bet daugeliui didžiausią įspūdį visgi paliko šios bendruomenės žmonės: šilti, nuoširdūs, draugiški.

Po to vykome į Vilniaus televizijos bokštą, kur daug sužinojome apie bokšto ypatumus bei istoriją, ir, svarbiausia, pasikėlėme į 165 metrų aukštyje esančią besisukančią aikštelę. Iš čia galėjome matyti visą Vilnių ir jo apylinkes.

Kupini įspūdžių grįžome namo.

Jurgita Dirsienė
Psichologė, karjeros koordinatorė

Šią savaitę 5–6 klasių mokiniai žmogaus saugos pamokų metu susipažino su gaisrų prevencija. Pamokose buvo svečias – Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Mantas BUTVILAS.

Susikimo metu mokiai susipažino su saugaus elgesio buityje ir gamtoje taisyklėmis. Inspektorius Mantas papasakojo, kaip elgtis gaisro metu, papasakojo apie gaisrų gesinimo būdus, priminė bendrosios pagalbos telefono numerį 112 ir paaiškino, kokią informaciją reikia pateikti paskambinus pagalbos.

Mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmukus, juos aptarė ir pažadėjo saugiai elgtis su ugnimi.

Pavaduotoja ugdymui

Giedrė Ramanauskaitė-Kedikienė

 

Lapkričio 30 d. Žeimių mokyklos–duagiafunkciame centre vyko rajono 2017 metų aštuntoko rinkimai. Mūsų mokyklą atstovavo 8a klasės mokinys Vilius Čerkesas. Aštuntokai varžėsi 4 etapuose ir atsakinėjo į klausimus iš įvairių mokomųjų dalykų. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti Jonavos rajono savivaldybės ir Žeimių mokyklos–daugiafunkcio centro padėka ir dovanomis. Ačiū Viliui sėkmingai atstovavusiam mūsų mokyklą!

 

Bibliotekininkė Violeta Leigienė

 

 

Knygų Kalėdos 2017

Prasidėjo jau septintoji LR prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“. Šių metų šūkis – Dovanokime knygų SAVO bibliotekoms.

Mūsų mokykloje tik ką praūžė 80 – asis mokyklos jubiliejus. Tegul geri darbai nesibaigia! Kviečiame visą bendruomenę dovanoti mokyklos bibliotekai naujai knygas. Susitikime bibliotekose, knygynuose. Pageidaujamų knygų sąrašą rasite čia:

https://www.knygukaledos.lt/dovanokite-bibliotekoms/kauno-apskritis-1/jonavos-lietavos-pagrindines-mokyklos-biblioteka

Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Savo biblioteką turime mes visi, tik gal dar nesame jos atradę, pažinę, atnaujinę ryšio. Juk biblioteka – tai bendruomenė.  Bibliotekos yra mūsų mokyklose, universitetuose, jos yra mūsų miestuose ir miesteliuose, o kartais – mūsų kaimynystėje. Jos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Biblioteka – saugi erdvė visiems, tad šiemet į jas ypač kviečiame šeimas – ateikite su vaikais, sesėmis, broliais, seneliais.

Jau septintą kartą „Knygų Kalėdos“ kvies dovanoti knygas SAVO bibliotekai – galbūt galime prisidėti prie mokyklos, kurią baigėme, gerovės, gal atnešti knygą į savo gimtojo miestelio biblioteką, o tuo pačiu tapti nuolatiniu bibliotekos skaitytoju.

Akcija vyks nuo lapkričio 22 d. iki sausio 6 d.

hh.jpg

DĖMESIO!

Lapkričio 28 dieną mokykloje nuo 17.00 iki 20.00 val. organizuojama TĖVŲ DIENA.

Kviečiame visus tėvelius registruotis pas dėstančius mokytojus, pagalbos vaikui specialistus (logopedas – specialusis pedagogas, socialinis pedagogas, psichologas, mokytojo padėjėjas) ir mokyklos administraciją į konsultaciją, kad būtų suteikta kuo išsamesnė informacija. Registruokitės Tamo dienyno el. paštu (kas nesate prisijungę, informuokite klasės auklėtoją), ten galite iš anksto pateikti klausimus.  

Klasių susirinkimų laiką su Jumis derina klasių auklėtojai.

Kviečiame aktyviai dalyvauti.

Mokyklos administracija