Gerb. tėveliai (globėjai)

Birželio 18 – 20 dienomis Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje organizuojama dėvėtų mokyklinių uniformų mugė. Norintys dovanoti ar parduoti išaugtą uniformą, turėtų atnešti ją švarią, tvarkingą iki birželio 18 dienos į biblioteką. Ant uniformos turi būti kortelė su informacija (kaina, telefono numeris). Uniformų mugė organizuojama mokyklos bibliotekoje. Pasiteiravimui Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gegužės 24 d. Jonavos raj. viešojoje bibliotekoje vyko netradicinė technologijų pamoka „Dekoravimas ant stiklo“. Dalyvavo 6a  klasės mokiniai. Mokiniai ugdė meninius, kūrybinius gebėjimus.

Technologijų vyr. mokytoja Jolanta Dedelienė

Birželio 7 dieną mokyklos pirmūnai  vyko į Vilnių. Apsilankėme Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, kuris įsikūręs Vileišių rūmų ansamblyje. Su rūmų istorija supažindino tautosakininkė, rūmų darbuotoja Gražina Kadžytė. Mokyklos biblioteka dalyvavo akcijoje 100V16 ir laimėjo bibliotekai 100 knygų, kurias ir parsivežėme. Vėliau apžiūrėjome Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kopėme į Trijų kryžių kalną, nuo kurio atsveria nuostabūs Vilniaus vaizdai. Mokinius lydėjo pavaduotoja ugdymui G. Ramanauskaitė-Kedikienė, geografijos mokytoja V. Ivinskaitė ir bibliotekininkė V. Leigienė.

 

Gegužės 31 d. pradinių klasių mokiniams nuskambėjo paskutinis skambutis, skelbiantis mokslo metų pabaigą. Tą dieną visi pradinukai buvo pakviesti į šventę „Skrydis į vasarą“, kurios vedantieji Šarūnas ir Viltė pasiūlė  visiems pakeliauti oro balionu „Lietava“. O kur tik nepabuvojo vaikai! Jie aplankė Afriką, Antarktidą, pavaikščiojo dainelių gatvelėmis ir net diskoteką ant debesų surengė, kol nenusileido dar neatrastoje, neatpažintoje  saloje. Joje buvo išlaipinti ketvirtokai, nes, įveikę 4 metų mokslo ir žinių  kelią, jie privalo kilti aukštyn ir tolyn. Čia mažiesiems abiturientams buvo įteikti pradinio ugdymo baigimo pažymėjimai. Šventės pabaigą vainikavo bendra daina ir į orą paleistos  ketvirtokų svajonės.

Visiems geros, šiltos, saugios vasaros!!!

Pradinio ugdymo mokytoja  R. Vaškevičienė

Džiaugiamės, kad Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla buvo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ dalyvė ir keliaudami galėjome geriau susipažinti su Lietuva bei sudaryti sąlygas vaikams ugdyti(s) netradicinėje aplinkoje: muziejuose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, menininkų dirbtuvėse, kitose įvairiose edukacinėse erdvėse.

Trukęs daugiau nei vienerius metus projektas jau baigėsi. Į šešias kultūrines – menines, technologijų bei gamtines ir ekologines edukacines keliones vyko 5 – 9 klasių mokiniai.

Buvome Druskininkuose pas „Sūrus amato“ menininkus, Telšių rajone Antano Šakio ekologiniame ūkyje, Drevernoje susipažinome su žvejų kultūra ir laivadirbystės amatu, Labanoro regioniame parke mokinių komanda dalyvavo renginyje„Pažink pelkę“.

Vykome Į Vilnių, į „Valstybinį patentų biurą“, o „Energetikos ir technikos muziejuje“, narpliojome „Optines iliuzijas ir įdomiuosius reiškinius“. Vaikai stebėjo, tyrinėjo įvairius optinius reiškinius, sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas.

Pastarosios edukacijos įkvėpti parengėme projektą. Mokiniai patys piešė, kopijavo, kūrė optinių iliuzijų darbų ir surengė parodą visai mokyklos bendruomenei, o vėliau darbeliais dekoravo vienos klasės lango žaliuzes.

Džiaugiamės visų edukatorių darbu, kurie buvo įdomūs, draugiški, linksmi, įkvepiantys tobulėti. Dėkojame mus saugiai vežusioms įmonėms „Kautra“ ir „Arselina“.

Išsamiau apie visą projektą galima susipažinti: https://www.lmnsc.lt/neformaliojo_vaiku_svietimo_paslaugu_pletra/

https://www.emokykla.lt/neformalus/edukacija/edukacija-ir-kurybines-partnerystes

Projekto koordinatorė Lina Bagužienė

Gegužės 30 d. mokyklos bibliotekininkė Violeta Leigienė ir specialioji pedagogė Jolita Tumėnienė surengė ypatingiems mokiniams kūrybinę veiklą „Perskaityk, pasek, papasakok“. Mokiniai skaitė lietuvių liaudies pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“ ir, kiekvienas pagal gebėjimus, atliko užduotis: skaitė, klausėsi  skaitomos pasakos, piešė, iliustravo, sudėjo sekos mąstymo žemėlapį, pagal kurį pasekti skaitytą pasaką sekėsi gana nesunkiai. Veikla vyko mokyklos kieme ir klasėje. Mokiniai džiaugėsi savo darbeliais.

 

„Investuok Lietuvoje“ bei iniciatyva „Būsiu“ antrus metus iš eilės inicijuoja programą „Ateities inžinieriai“, kurios metu mokiniai gali apsilankyti pažangiose įmonėse ir švietimo įstaigose. Gegužės 25 d. 15 mokinių turėjo galimybę apsilankyti Kauno technikos profesinio mokymo centre. Čia mokiniai susipažino su galimybėmis mokytis automobilių mechaniko, automobilių elektromechaniko, orlaivių mechaniko, elektros įrenginių elektromechaniko,  santechniko, suvirintojo profesijų,  šių profesijų ypatumais, paklausa darbo rinkoje.  Vėliau vykome į FL Technics, tarptautinę kompleksinės lėktuvų techninės priežiūros ir remonto bendrovę, atliekančią orlaivių priežiūros ir remonto paslaugas. Tai beveik keturių aukštų namo dydžio angaras, kuriame prižiūrimi ir remontuojami įvairių oro kompanijų lėktuvai. Ekskursija po orlaivių angarą vedė didelę patirtį turintis aviacijos mechanikas, kuris įdomiai pasakoja apie šios kompanijos veiklą, galimybes dirbti įmonėje. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su lėktuvų konstrukcija bei veikimo principais, galėjo pasijusti pilotais kabinoje.

                      Nuoširdžiai dėkojame „Ateities inžinieriai“ koordinatorei Agnei Gutauskaitei už galimybę dalyvauti programoje.

Jurgita Dirsienė

 

Gegužės 25 d. mokyklos mokiniai dalyvavo  respublikinėje  šventėje - akcijoje „Laimingų vaikų pieva", kurią papuošė savo pagamintomis gėlėmis. Šventės idėja – mes visi kartu turime siekti, kad vaikai augtų laimingi. Ačiū mokiniams ir mokytojams prisijungusiems prie šios šventės.

Socialinė pedagogė Vaida Jakuitienė

Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

es.jpg

 

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.

Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės ir valstybinės mokyklos.Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto įgyvendinimo metu yra vykdomos šios veiklos:

Gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimas. Perkami mokymo priemonių ir įrangos komplektai atskirai 1–4 kl. ir 5–8 kl. mokykloms, kurios vykdo atitinkamas bendrojo ugdymo programas.

Gamtos ir technologinių mokslams mokyti įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimas.

Bus parengta metodinė medžiaga mokytojams, t. y. lakoniški pamokų aprašymai ir trumpi filmukai, kuriuose patariama, kaip nupirktas priemones naudoti pamokose.

Projektui įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 6 950 880,43 eurų.

Projekto trukmė: 28 mėn. (2017 m. kovo 22 d. – 2019 m. liepos 22 d.)

Projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ mokyklos koordinatorė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Ramanauskaitė-Kedikienė

 

Gegužės 17 dieną visi pradinių klasių mokiniai vyko į pajūrį. Apžiūrėjo Lietuvos jūrų muziejaus eksponatus. Lankėsi naujajame akvariume, kur grožėjosi įspūdingomis jūrų žuvimis, lėtaisiais ruoniais ir žaismingais pingvinais. Didžiausią įspūdį paliko delfinų ir jūrų liūtų  pasirodymas. Kelionės pabaigoje aplankė Palangą, pabraidė šaltose Baltijos jūros bangose. Pavargę, bet kupini smagių įspūdžių grįžome namo.         

                                                                                      Pradinio ugdymo mokytoja Vita Jakštienė

^76FD57A1EB25AC9F44D28078CF52F54254EA6DD4DAA2D59172^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

2018 m. gegužės 10 d. Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje vyko rajoninis 6-7 klasių mokinių rusų (užsienio) kalbos dailyraščio konkursas. 6-ųjų klasių grupėje mūsų mokyklos mokinė DARIJA ŠTUIKYTĖ užėmė III-iąją vietą;  7-ųjų klasių grupėje MILDA ČERNECKAITĖ taip pat buvo trečia.

Rusų kalbos mokytoja Dalia Mockienė

Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje vyko susitikimas su Jonavos rajono PK bendruomenės pareigūne Larisa Paklina, kuri atvyko kartu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulių rinktinės kinologe Giedre Uzaite. Susitikimo tikslas buvo parodyti pareigūnų profesijos ypatumus. Kinologė pristatė  keturkojį draugą Harlį, kuris demonstravo savo gebėjimus, taip pat  papasakojo apie  kasdieninį darbą, kokiais atvejais reikalinga jų pagalba.  Šunys padeda pareigūnams atlikti įvairiausias užduotis – narkotikų, žmonių paieška, nusikaltėlių sulaikymas. Policininkai savo šunis prižiūri ir dresiruoja patys.

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gerb. tėveliai (globėjai)

Informuojame Jus, kad naujų uniformų matavimai vyks GEGUŽĖS 8 d. mokyklos bibliotekoje. UAB „Savito stiliaus“ atstovai užsakymus priims nuo 11val. 30 min. iki 12 val. 30 min. Kviečiame atvykti visus kam reikalingos naujos uniformos.

Balandžio 30 dieną vyko integruota geografijos ir fizikos pamoka “Vanduo. Jo nauda ekosistemai. Tarša ir valymas”.  Septintos klasės mokinai  prisiminė apie vandens naudą žmogui ir gamtai. Įvardino, kokios ekologinės problemos iškyla saugant vandenį nuo teršimo ir netaupaus vartojimo.  Taip pat septintokai lankėsi Jonavos miesto nuotekų valykloje. Vyresnioji technologė Ligita supažindino, kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai, kokiais būdais valomas vanduo. Technologė užtikrino, kad mieste geriamas vanduo yra geros kokybėse, o Neryje galima drąsiai maudytis.

                                                                Geografijos ir fizikos mokytojos

Mityba yra viena iš svarbiausių gyvensenos elementų bet kuriuo amžiaus laikotarpiu, tačiau ypatingai ji aktuali vaikystėje ir paauglystėje. Kadangi tuo laiku vaikų organizmas auga ir vystosi itin intensyviai, jų medžiagų apykaita irgi intensyvesnė, be to, jie yra ir labai judrūs, tad ir  sunaudojamos energijos kiekis yra didelis. Daug energijos reikalauja  ir  protinis darbas – juk pirmą dienos dalį vaikai intensyviai mokosi. Todėl šiuo amžiaus tarpsniu būtina visavertė ir teisingai organizuota mityba.  

Balandžio 26 d. Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje vyko 5-10 klasių mokinių konkursas „Maitinkis sveikai – žinok nemažai“. Iš kiekvienos klasės dalyvavo po vieną komandą. Konkursas prasidėjo nuo komandų bei  namų darbų užduoties  prisistatymo. Vėliau teko paplušėti ir atlikti sveikatos specialisto  paruoštas užduotis – išspęsti kryžiažodžius, sukurti ketureilį, panaudojant pateiktus žodžius, prisiminti sveikos mitybos pricipus ir taisykles. Po teorinių žinių patikrinimo užduočių, vadovaujant technologijų mokytojai,  mokiniams teko savo žinias pademonstruoti praktikoje – kiekviena komanda turėjo paruošti salotas. Originalumas, kūrybiškumas, o svarbiausia, paruošto patiekalo nauda sveikatai – tie kriterijai, kuriais vadovavosi komisija, įvertindama  komandų darbą. Daugiausia balų surinko 5 klasės komanda, nuo jų tik kelias balais atsiliko 6a klasės bei  6 b klasės komandos.

Dalyvavusioms komandoms buvo įteiktos Visuomenės sveikatos biuro dovanos.

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  

 

2014 metais mūsų mokykla pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla.  Kartu su kitomis Lietuvos mokyklomis dalyvaujame įvairiose sveikatą stiprinančių mokyklų veiklose. 2018 metais šalies sveikatą stiprinančios mokyklos mini savo veiklos 25–metį.  Mūsų mokyklos komanda – pedagogai  ir mokiniai balandžio 24 dieną dalyvavo renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ , kuris vyko Jonavos sporto arenoje. Dalyvavo septynios švietimo įstaigos. Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos komanda sportinėje rungtyje užėmė pirmąją vietą.

                             Mūsų mokyklos bendruomenė siekia kurti palankią sveikatai fizinę ir socialinę aplinką, stiprinti mokyklos bendruomenės narių fizinę, protinę bei dvasinę sveikatą.

Grupės, organizuojančios sveikatos stiprinimo veiklą mokykloje, pirmininkė Gražina Švėgždė

Balandžio 24 dieną mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai lankėsi Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje. Šiandien šioje mokykloje buvo atvirų durų diena. Pradinukai susipažino su meno mokyklos muzikos, dailės, choreografijos ir teatro skyriaus auklėtinių veikla. Susidomėję klausėsi kaip skamba įvairūs muzikos instrumentai, plojo į taktą lietuvių liaudies šokį šokantiems vaikams. Teatro skyriaus auklėtinė nuotaikingai papasakojo Juozapėlio nuotykius. Visi atidžiai apžiūrėjo dailės kompozicijas. Manau, tikrai atsiras norinčių lankyti užsiėmimus meno mokykloje.

                                    Pradinio ugdymo mokytoja Vita Jakštienė