Siekiant ugdyti mokinių raštingumą ir lavinti vaizduotę, šeštų klasių mokiniai atliko kūrybinę užduotį „Vasarėlę prisiminus“: pasakojo įsimintiniausias vasaros akimirkas, jas iliustravo.

Vasara praleista labai turiningai: keliaujant po Lietuvą lankytasi žymiose mūsų šalies vietose, pažinta gamta, atostogauta pajūry, dalyvauta įvairiose šventėse ir renginiuose, lankytasi svečiose šalyse.

Mokinių darbai, kupini vasaros nuotykių ir įspūdžių, papuošė mokyklos stendą.

Lietuvių kalbos  mokytojos

Jonavos savivaldybė dalyvauja įgyvendinant 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, kurio vykdytojas – Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras. 2017 m. kovo 22 d. pasirašyta sutartis tarp Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros dėl projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001) įgyvendinimo, kurio metu bus įsigyjama gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos, bus parengtos metodikos, kurios padės taikyti įsigytas mokymo priemones ir įrangą, atliekant eksperimentus, tyrimus, bandymus, laboratorinius darbus, siekiant modernizuoti ugdymo procesą.

2017–2019 m. Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla, kuri vykdo pradinio ugdymo ir pagrindinio ugdymo I pakopos programas, bus aprūpinta gamtos mokslų, šiuolaikinių technologijų, iš dalies matematikos ir informacinių technologijų mokymo priemonėmis ir įranga.

Aštuoniasdešimtą kartą mokyklinis skambutis sukvietė visą „Lietavos" bendruomenę Mokslo ir žinių šventei. Gero starto vaikams ir mokytojams linkėjo mokyklos direktorė I. Skurdelienė. Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas palinkėjo visai bendruomenei ryžto, vieningumo, o nuolat šią dieną mus aplankantys kaimynai - UAB „Baldai Jums" žaismingai nuteikė smagiai ir prasmingai pradžiai. Niekada neliekame užmiršti ir Jonavos rajono vaikų globos namų direktorės Emilijos Markucevičienės.

Visa bendruomenė džiugiai pasitiko aštuoniasdešimtąjį „Lietavos“ rugsėjį!

Mokyklos jubiliejaus, 80-mečio proga, grupė „80 gerų darbų“ kviečia mokyklos bendruomenę prisidėti prie šių veiklų:

  • Rugpjūtis – spalis: mezgame kojines, pirštines, šalikus, kepuraites – labdaros tikslams.
  • Rugsėjis – spalis: kartu su miškų urėdijos rėmėjais, sodiname 80 medelių.
  • Rugsėjis – lapkritis: renkame knygas, kepame skanėstus, rašome 80 linkėjimų.

Iškilus klausimams kreiptis į 119 kabinetą.

                Iniciatyvinė grupė 

 

Š. m. birželio 1 d. Jonavos „Lietavos" pagrindinėje mokykloje vyko nepamokinė ugdomoji veikla „Profesijos iš arčiau". Kiekvienas mokinys turėjo galimybę pasirinkti tam tikrą profesiją ir apsilankyti vienoje iš 7 pasiūlytų  įstaigų.
         6-9 kl. mokiniai lankėsi grožio salone „Elija", kurio darbuotoja labai maloniai priėmė papasakojo apie kirpėjos, manikiūrininkės bei kosmetologės profesijos veiklą ir mielai atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus. Taip pat atliko antakių korekciją, kuria liko patenkinta 9 kl. mokinė Ieva Radionovaitė.
         Kita grupelė mokinių lankėsi Jonavos Politechnikos mokykloje, kurioje susipažino su barmeno, virėjo, suvirintojo, mechaniko bei kirpėjos profesijomis. Mokiniams buvo suteikta galimybė prisiliesti prie specialybių iš arčiau, t. y. išbandyti jas.
         Išvykoje į Jonavos miesto savivaldybę dalyvavo 8-9 kl.  mokiniai. Pažintinę ekskursiją pravedė savivaldybės juristas Justinas Budriūnas. Mokiniai aplankė Viešosios tvarkos ir Civilinės metrikacijos skyrius, susipažino su įvairių darbuotojų darbo specifika, gebėjimais. Jeronimo Ralio salėje  simuliavo rajono tarybos narių darbą. Susitiko su Jonavos miesto meru Eugenijumi Sabučiu, kuris pristatė mero pareigybes ir savo požiūrį į miesto problemas.
         6-10 klasių mokinių grupė vyko į Jonavos greitosios medicinos pagalbos stotį.  Susipažino su greitosios pagalbos specialistų, medikų ir paramedikų darbu. Stotyje mokiniai matė komunikacijos priemones, racijas, įrangą reanimuojamiems, širdies ritmo matavimo prietaisus, automobilio įrangą, vaistų lagaminėlius. Mokinai sužinojo, kad ši profesija reikalauja tiek fizinės, tiek emocinės ištvermės, atsidavimo darbui, nes dirbama 24 val. per parą, atiduodant visą savo laiką ir jėgas, kad išgelbėtų kitų žmonių gyvybes.
         Dar viena mokinių grupelė lankėsi automobilių autoservise „Rivauta“. Čia berniukai buvo supažindinti su automobilių remonto vieta, kurioje daugybe įrankių ir įvairių aparatų. Jiems buvo pristatyta mechaniko specialybė, jos privalumai.
         Taip pat mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su veterinaro specialybe, darbo trūkumais ir privalumais. Vadovė vedžiojo po patalpas, kurios turi skirtingas funkcijas: priimamasis, apžiūros patalpa, operacinė, pooperacinė patalpa. Vaikai sužinojo, kad gyvūnai yra gydomi taip pat kaip žmonės.
         Tradiciškai atsiranda mokinių, norinčių pamatyti ugniagesio darbo vietą. Taigi grupelė mokinių turėjo galimybę tai padaryti. Jiems buvo ne tik pristatyta ugniagesio profesija, darbo pobūdis, uniforma ir įrankiai naudojami įvykio metu bet taip pat mokiniai žaidė žaidimus, mokančius išgyventi sudėtingomis sąlygomis.
         Ši diena praėjo puikiai bei informatyviai. Kiekvienas atrado ar sužinojo kažką naujo, įdomaus ir naudingo. Tikiu, kad susipažinimas su profesijomis padės renkantis savo karjeros kelią.


            Karjeros koordinatorė Olga Kasikauskienė

Gegužės 26 - 27 dienomis 5 - 6 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Vaivos Ivinskaitės, Olgos Kasikauskienės ir bibliotekininkės Violetos Leigienės, vyko į pažintinę kelionę po Žemaitijos kraštą. Pirmas sustojimas Lietuvos geografinis centras, esantis Kėdainių rajone. Vėliau nuvykę prie Rėkyvos ežero papusryčiavome. Iš ten vykome į Šaltojo karo muziejų prie Platelių. Iš ten važiavom prie didžiausio riedulio Barstyčių akmens. Apsilankėme Nasrėnuose Motiejaus  Valančiaus tėviškėje, Kretingos žiemos sode, kuris įsikūręs grafų Tiškevičių rūmuose.  Vakare atvykome į Palangą. Sekančią dieną apžiūrėjome Gintaro muziejaus ekspoziciją. Pabraidėme, pasimaudėme Baltijos jūroje. Vėliau kopėme į Medvėgalio kalną. Vakare pavargę, bet kupini įspūdžių grįžome namo. Rusėjo mėn. mokiniai paruoš "Kelionės dienoraštį" iliustruotą nuotraukomis.

                                                                 Bibliotekininkė Violeta Leigienė 

Gegužės 16 d. mūsų mokyklos pradinukai išsiruošė į Druskininkus. Pirmiausia nuvykome į netoli Druskininkų esančią Tauro ir Aušros Česnulevičių sodybą. Čia mūsų laukė „Sūri pamoka“ menininkų druskos studijoje. Studijos šeimininkė Aušra mus pakvietė į dirbtuvę, kur jaukiai kūrenosi židinys. Šeimininkai parodė mums druskos skulptūrų ekspoziciją, papasakojo, iš kur kilo Druskininkų kurorto pavadinimas ir pakvietė visus į sūrią pamoką. Trumpam visa šauni kompanija tapo menininkais. Minkė druskos tešlą, gamino suvenyrus. Skulptūrų dirbtuvėse kiekvienas pasigamino nedidelį darbelį iš druskos kristalo. Puikiai ir įdomiai praleidę laiką, tęsėme kelionę: apsilankėme Miško muziejuje „Girios aidas“, Galaktikos kambaryje, pasivaikščiojome po Druskininkų kurortą. Bet didžiausią ir neišdildomą įspūdį visiems paliko kelionė „Lynų keliu“, kurios metu, keldamiesi 40 metrų aukštyje galėjome grožėtis kurorto apylinkių vaizdais ir Nemuno linkiais.

Pradinio ugdymo mokytoja R. Vaškevičienė

 

Gegužės 10 d. 7a klasės mokiniai vyko į pažintinę kelionę po Vilniaus miestą ir apylinkes.

Mokiniai aplankė Europos parką. Klausėsi gidės pasakojimo kam, kodėl ir kokiu būdu kuriami meno objektai. Sužinojo, kad yra ne tik miegantys, bet ir sėdintys policininkai, besisupantys nameliai, apskaičiuoti atstumai iki visų Europos valstybių, prašė svajonių išsipildymo prie akmens su gulbės sparnu. Išbandė save komandiniame žaidime ieškodami ir surasdami paslėptą lobį. Gavo sertifikatą, jog susipažino su meno vertybėmis. Aplankė Vilniaus senamiestį. Literatų gatvėje mokiniai apžiūrėjo literatams ir jų kūriniams skirtus sienos inkliuzus. Rado žinomų kūrinių autorius. Aplankė Arkikatedrą baziliką, karaliaus Mindaugo paminklą, diskutavo klausimais, ką sapnavo Gediminas. Įsiamžino prie Aušros vartų ir pabuvojo prie  „Laisvės kelio“ paminklo-sienos.

Grįždami negalėjome praleisti progos ir užsukome užsiropšti ant  Ukmergės piliakalnio. Mokiniai savo kelionės įspūdžius aprašė taip: kelionė buvo įspūdinga, naudinga ir linksma.

Klasės auklėtoja Auksė Draugelienė

Gegužės 10-12 dienomis 9 mūsų mokyklos 5-7 klasių mokiniai dalyvavo Jonavos rajono savivaldybės teatro organizuojamame jau dešimtajame edukaciniame projekte „Lygybės medis“.

Projekto dalyviai turėjo galimybę tris dienas žaisti gamtoje, bendrauti, kurti. Teatro terapijos metodai padėjo vaikams labiau pažinti save ir atsiskleisti, įgyti pasitikėjimo savimi bei atsikratyti kai kurių baimių.

Dėkojame už galimybę pabūti kartu.

Socialinė pedagogė Vaida Jakuitienė

Gegužės mėnesį paskelbtas reikšmingiausių lietuvių vaikų rašytojų kūrinių sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Knygų sąrašas sudarytas, remiantis suaugusiųjų skaitytojų bendruomenės ir vaikų literatūros žinovu balsavimu.

Su dviem rašytojais iš šio sąrašo buvo supažindinti penktų klasių mokiniai. Tai Justinas Marcinkevičius ir Ramutė Skučaitė. Vaikai susipažino su jų gyvenimu, kūryba. Klausėsi atliekamų kūrinių.

Vėliau mokiniai savo teorines ir praktines žinias pritaikė informacinių technologijų pamokoje. Praktinės užduoties metu penktokai pasirinkto autoriaus eilėraštį iliustravo paveikslėliais.

                                                                                                                          Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

                                                                                                                             G.Ramanauskaitė-Kedikienė,

                                                                                                                   bibliotekininkė V. Leigienė

Balandžio 28 d. aštuntos klasės moksleivės Ugnė Rimkutė, Lėja Kuncaitytė, Paula Žukauskaitė ir Kamilė Šermukšnytė dalyvavo rajoninėje 7-10 klasių mokinių etikos konferencijoje „Šalia manęs kitas ir kitoks“.

Konferencijoje dalyvavo 6 rajono mokyklų komandos ir svečiai iš Ruklos pabėgėlių priėmimo centro. Diskusija vyko anglų kalba, tačiau mokiniai aktyviai bendravo su konferencijos svečiais, iš pirmų lūpų išgirdo jų gyvenimo istorijas, problemas. Džiaugėmės, kad iš Afganistano atvykę piliečiai nejaučia diskriminacijos mūsų šalyje.

Už dalyvavimą konferencijoje visi mokiniai gavo padėkos raštus. Ši konferencija buvo įdomi ir naudinga tiek mokiniams, tiek mokytojams.

 

Etikos mokytoja Daiva Grinienė

 

Balandžio 27 d. mokykloje svečiavosi Kauno informacinių technologijų mokyklos atstovai. Pamoką 10 kl. mokiniams suorganizavo ugdymo karjerai koordinatorė profesiniais klausimais O. Kasikauskienė. Informacinių technologijų mokyklą ir specialybes dešimtokams pristatė praktinio mokymo vadovas Evaldas ŽVIKLYS.

Plačiau apie Kauno informacinių technologijų mokyklą galite pasidomėti (www.kitm.lt). Pamokos metu mokiniai sužinojo apie studijas, galimybę įsidarbinti baigus studijas, bendrabučių kainas, mokymosi perspektyvas.

Direktorės pavaduotoja ugdymui

G.Ramanauskaitė-Kedikienė

Gegužės 26 d. Jonavos pradinėje mokykloje vyko rajoninės pradinių klasių mokinių varžybos „Šviesoforas“, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda: Kajus Valentinavičius (1 kl.), Šarūnas Belskas (2 kl.), Edvardas Keršis (3 kl.), Elija Kurtinaitytė (4 kl.). Ši komanda labai gerai atliko įvairias teorines rungtis, praktines užduotis ir užėmė garbingą III vietą.

SVEIKINAME!!!

Pradinio ugdymo mokytoja R. Vaškevičienė

 

2017 m. Jonavos rajono 5-8 klasių mokinių lietuvių (gimtosios) kalbos ir literatūros olimpiadoje 5-ųjų klasių grupėje mūsų mokyklos mokinės užėmė prizines vietas: Elingą Daugilavičiūtė – II vietą (mokyt. A. Rimavičienė), Augusta Chlomko – III vietą (mokyt. L. Lenčiauskienė).

                      Džiaugiamės šauniomis mokinėmis!

                                                                                                           Mokytoja Loreta Lenčiauskienė