Š. m. birželio 1 d. Jonavos „Lietavos" pagrindinėje mokykloje vyko nepamokinė ugdomoji veikla „Profesijos iš arčiau". Kiekvienas mokinys turėjo galimybę pasirinkti tam tikrą profesiją ir apsilankyti vienoje iš 7 pasiūlytų  įstaigų.
         6-9 kl. mokiniai lankėsi grožio salone „Elija", kurio darbuotoja labai maloniai priėmė papasakojo apie kirpėjos, manikiūrininkės bei kosmetologės profesijos veiklą ir mielai atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus. Taip pat atliko antakių korekciją, kuria liko patenkinta 9 kl. mokinė Ieva Radionovaitė.
         Kita grupelė mokinių lankėsi Jonavos Politechnikos mokykloje, kurioje susipažino su barmeno, virėjo, suvirintojo, mechaniko bei kirpėjos profesijomis. Mokiniams buvo suteikta galimybė prisiliesti prie specialybių iš arčiau, t. y. išbandyti jas.
         Išvykoje į Jonavos miesto savivaldybę dalyvavo 8-9 kl.  mokiniai. Pažintinę ekskursiją pravedė savivaldybės juristas Justinas Budriūnas. Mokiniai aplankė Viešosios tvarkos ir Civilinės metrikacijos skyrius, susipažino su įvairių darbuotojų darbo specifika, gebėjimais. Jeronimo Ralio salėje  simuliavo rajono tarybos narių darbą. Susitiko su Jonavos miesto meru Eugenijumi Sabučiu, kuris pristatė mero pareigybes ir savo požiūrį į miesto problemas.
         6-10 klasių mokinių grupė vyko į Jonavos greitosios medicinos pagalbos stotį.  Susipažino su greitosios pagalbos specialistų, medikų ir paramedikų darbu. Stotyje mokiniai matė komunikacijos priemones, racijas, įrangą reanimuojamiems, širdies ritmo matavimo prietaisus, automobilio įrangą, vaistų lagaminėlius. Mokinai sužinojo, kad ši profesija reikalauja tiek fizinės, tiek emocinės ištvermės, atsidavimo darbui, nes dirbama 24 val. per parą, atiduodant visą savo laiką ir jėgas, kad išgelbėtų kitų žmonių gyvybes.
         Dar viena mokinių grupelė lankėsi automobilių autoservise „Rivauta“. Čia berniukai buvo supažindinti su automobilių remonto vieta, kurioje daugybe įrankių ir įvairių aparatų. Jiems buvo pristatyta mechaniko specialybė, jos privalumai.
         Taip pat mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su veterinaro specialybe, darbo trūkumais ir privalumais. Vadovė vedžiojo po patalpas, kurios turi skirtingas funkcijas: priimamasis, apžiūros patalpa, operacinė, pooperacinė patalpa. Vaikai sužinojo, kad gyvūnai yra gydomi taip pat kaip žmonės.
         Tradiciškai atsiranda mokinių, norinčių pamatyti ugniagesio darbo vietą. Taigi grupelė mokinių turėjo galimybę tai padaryti. Jiems buvo ne tik pristatyta ugniagesio profesija, darbo pobūdis, uniforma ir įrankiai naudojami įvykio metu bet taip pat mokiniai žaidė žaidimus, mokančius išgyventi sudėtingomis sąlygomis.
         Ši diena praėjo puikiai bei informatyviai. Kiekvienas atrado ar sužinojo kažką naujo, įdomaus ir naudingo. Tikiu, kad susipažinimas su profesijomis padės renkantis savo karjeros kelią.


            Karjeros koordinatorė Olga Kasikauskienė