Mokyklos mokiniai, dalyvaudami „Kokybės krepšelio“ veikloje, yra įsitraukę į visus metus vykdomą mokyklos projektą „Skaičiau. Siūlau ir Tau!” Šį kartą dalijamės septintos klasės mokinės Agnės Ratautaitės mintimis apie perskaitytą knygą „Paslaptingas sodas“.

Frances Hodgson Burnet               

Paslaptingas sodas

Pagrindinė knygos herojė – Merė. Mergaitei dešimt metų. Kurį laiką ji gyveno Indijoj, vėliau kartu su savo tėvais persikraustė i Angliją. Tėvai Merei skirdavo mažai dėmesio, nelabai rūpinosi, palikdavo nuošaly. Mergaitė būdavo drovi, nekalbi, uždaro būdo, jai gyvenime nelabai kas rūpėjo ar buvo įdomu. Dėl keblaus gyvenimo būdo tapo savanaudė. Merės tėvas buvo Anglijos vyriausybės tarnautojas, visą laiką užsiėmęs, ir dažnai sirgdavo, o motina - tikra gražuolė, kuriai rūpėjo tik liksmintis su savo draugais ir eiti į pokylius, ji visai nenorėjo mažos mergaitės.

Atsikrausčiusi į Angliją į dėdės dvarą, Merė randa seną apleistą sodą ir sumano į jį patekti. Mergaitei pavyksta tai padaryti ir ji imasi gaivinti apleistus sodo augalus. Sodas Merę pakeičia, pradeda teikti laimės, džiaugsmo bei gyvenimo prasmės. Taip pat į sodą ji pakviečia savo pusbrolį Koliną – nevaikštantį berniuką, kuris, atsidūręs paslaptingame sode, ima sveikti.

Kodėl siūlyčiau šią knygą draugams?
Knyga yra paprasta, lengvai suprantama paaugliams. Kūrinys yra motyvuojantis, galintis daug kam padėti tokiuose atvejuose kaip Merės, parodantis, kad gyvenime yra ne tik juoda, bet ir balta šviesa.

Lietuvių k. mokytoja L. Lenčiauskienė