Dalyvavimas „Kokybės krepšelio“ veikloje – tai ir paskatinimas dalyvauti kuo įvairesnėse kūrybinėse veiklose bei susitikimuose. Vyresnių klasių mokiniai gegužės pradžioje dalyvavo virtualioje Vaikų ir paauglių literatūros savaitėje, organizuotoje Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus ir literatūros pažinimo programos vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“ kartu su parneriu „Lietuva skaito“ ir VšĮ "Mokyklų tobulinimo centras".

Gegužės 3 dieną 8 kl. mokiniai klausė susitikimo „Nieko nenutylinti literatūra“, kuriame iliustruotoja ir komiksų kūrėja Lina Itagaki ir istorikas, keliautojas, Karalienės Mortos mokyklos mokytojas Vladas Liepuonius kalbėjo apie traumuojančių istorinių patirčių vaizdavimą jaunimo literatūroje ir grafinėse novelėse.

Gegužės 4 dieną 9 kl. mokiniai klausė rašytojo, teisininko Justino Žilinsko ir publicisto, programos „Renkuosi mokyti“ alumno Donato Puslio pokalbio apie uždraustas knygas, knygų deginimo akcijas ir knygų gelbėtojus. Susitikimo tema – „Knygos, prievarta slėptos nuo skaitytojų“. Taip pat 9 kl. mokiniai peržiūrėjo ir susitikimą tema „Nieko nenutylinti literatūra“.

Mokinių atsiliepimai. Kas iš susitikimų įsiminė?

„Komiksai neturi amžiaus grupės“, „skaityti komiksus ir knygas su paveikslėliais gali ir suaugę, ir maži vaikai“ (Aidanas, Deimena, Evita, Milda, Ugnė, Martynas, Robertas, Ignas), „gyvūnai, vaizduojami vietoj žmonių, gali perteikti truputį kitokius jausmus“ (Neda, Matas), „kai knygoje vietoj žmonių vaizduojami gyvūnai, istorija neatrodo tokia baisi“ (Arnas), „komiksus sunkiau sukurti negu atrodo“ (Silvija), „komiksus skaityti įdomiau nei įprastas knygas“ (Rokas), „komiksais perteikti jausmus nėra lengva“ (Andrėja), „komiksų piešiniai pasako labai daug net neskaičius komikso“ (Aurimas), „skaityti knygas su paveikslėliais yra įdomiau“ (Saulė), „įsiminė knyga „Sibiro haiku“ (Žilvinas), „kai skaitai knygą, jautiesi taip, lyg gyventum tą gyvenimą“ (Nedas), „komiksai gali būti paremti tikrais faktais“ (Jonas, Matas), „buvo įdomu sužinoti, kaip kuria knygas“ (Gabrielė), „knygos gali „nugyventi“ kelis gyvenimus“ (Deividas), „žmonės, kurie žiūrėjo mirčiai į akis ir nežinojo, ar sulauks rytojaus, saugojo knygas ir buvo dėl jų viskam pasiryžę“ (Gabrielė), „Knygų vagys“ – knyga, turinti daug istorijų; rašytojas A. Rydell sudėjo į savo knygą istorijas apie tai, kai naciai švarino didžiausias vakarų bibliotekas" (Arminas), „kai į vieną fermą atvyko juodaodis, jis nebuvo laikomas žmogumi, nes yra kitos odos spalvos ir dėl to žmonės kitaip į jį žiūri“ (Robertas), „žmones stabdė muitinėse, patikrino ne dėl kokių narkotinių medžiagų ar kažko nelegalaus, o dėl knygų, nes tai buvo labai stipriai kontroliuojama“ (Nedas).

Lietuvių k. mokytoja L. Lenčiauskienė