Projekto trukmė: 2016 m. rugsėjo 1 d.–2018 m. rugpjūčio 31 d.
Finansavimas: Erasmus + programa
Koordinatorius: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla (Lietuva)
Projekto aprašymas: Erasmus+ projekto „Inovatyvūs mokytojai Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje“ tikslas – kelti mokyklos mokytojų, administracijos darbuotojų ir švietimo personalo kompetencijas, pagilinti ir atnaujinti žinias, metodus ir priemones, naudojamus mokymo ir ugdymo procese, taip sudaryti sąlygas labiau motyvuoti mokinius, kad jie sėkmingai baigtų pagrindinę mokyklą ir pasirinktų tolimesnį savo karjerą kelią, bei pasiruošti imigrantų / pabėgėlių moksleivių integracijai kitokioje, nei jiems įprasta, švietimo sistemoje.
"Lietavos" pagrindinės mokyklos mokytojai ir švietimo personalas dalyvavo 6 mokymosi mobilumuose Italijoje ir Ispanijoje, kur įgijo reikalingų žinių, įgūdžių, priemonių ir kompetencijų savo kvalifikacijos kėlimui, parsivežė naujų idėjų bei kontaktų. Galimybė susipažinti su kitų šalių švietimo praktikomis ir pasidalinti patirtimi su kolegomis iš kitų šalių, „Lietavos“ pagrindinės mokyklos pedagogams padėjo įsivertinti ir patobulinti profesinius mokymo ir kalbinius gebėjimus bei taikomus metodus. Įgytas žinias jie sėkmingai pritaiko dirbdami su mokiniais, administraciniame darbe bei dalinasi gerąja patirtimi su kolegomis tiek savo mokykloje, tiek kitose Lietuvos švietimo įstaigose.
Dalyvaudami mokymo mobilume „Darbo su pabėgėliais ir imigrantais ypatumai: Italijos patirtis" „Lietavos“ pagrindinės mokyklos pedagogai turėjo galimybę susipažinti su Italijos ilgamete patirtimi, dirbant su pabėgėliais ir imigrantais iš trečiųjų, ne Europos sąjungos, valstybių. Mokyklos pedagogai lankėsi įvairiose švietimo ir pagalbos pabėgėliams bei imigrantams institucijose, kur susipažino, kaip mokyklinio amžiaus vaikai ir jaunuoliai integruojasi kitokioje, nei jiems įprasta, švietimo sistemoje, susipažino, su kokiais iššūkiais ir problemomis susiduria Italijos institucijos bei jų sprendimo būdais, įgijo žinių bei susipažino su didaktiniais metodais ir technikomis, dirbant su imigrantais ir pabėgėliais, sėkminga jų integracija į mokyklos bendruomenę.
Mokymo mobilumas Ispanijoje buvo paremtas gerosios praktikos pavyzdžiais, naujoviškais mokymo (-si) metodais, įvairių dalykų integracija. Mokytojai iš skirtingų šalių kartu kūrė integruotų pamokų projektus, įgijo praktinių žinių, kurias taiko savo bei bendradarbiaujant su kolegomis pamokų metu.
Mokymų metu užmegzti kontaktai su kitų šalių mokyklomis ir mokytojais paskatino gerosios praktikos mainus, leido išplėsti naujų partnerių ratą. Mokymų metu užsimezgęs bendravimas su Italijos mokykla išaugo į bendrą eTwinning projektą „Teens across the board“, kuris buvo sėkmingai įgyvendintas 2017-18 m.
Įgytos ir patobulintos mokytojų užsienio kalbų žinios bus labai naudingos dalyvaujant kituose tarptautiniuose projektuose (Erasmus+ programos KA2 Bendrojo ugdymo strateginės partnerystės, eTwinning), kuriuos mokykla inicijavo ir šiuo metu įgyvendina su kitų ES šalių mokyklomis