Bibliotekininkė Violeta Leigienė

Trečiadienis 7:30 - 16:15
Ketvirtadienis 7:30 - 16:15
Penktadienis 7:30 - 14:30

Paskutinė mėnesio darbo diena – Švaros diena. Vartotojai neaptarnaujami.

Tikslai:

• teikti mokyklos nariams informacines paslaugas;
  • savo fondais ir veikla dalyvauti mokyklos ugdymo procese;
  • formuoti moksleivių informacinius įgūdžius.

Apie biblioteką
 „Lietavos“ pagrindinė mokykla savo darbą pradėjo 1937 m., kaip Geležinkelio stoties pradinė mokykla. Pirmas įrašas bibliotekos inventorinėje knygoje padarytas 1960 m. Bendruomenės nariai gali naudotis kompiuterizuota skaitykla, mokomosiomis kompiuterinėmis programomis. Bibliotekoje vyksta integruotos pamokos kartu su lietuvių, matematikos, technologijų, dailės, pradinių klasių mokytojais. Bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos paminėti valstybines ir kalendorines šventes, rašytojų jubiliejus. Mokyklos bibliotekoje organizuojami įvairūs renginiai. Biblioteka savo darbą derina su mokyklos veiklos tikslais ir uždaviniais, aktyviai dalyvauja mokymo ir ugdymo procese rengiant mokinius ilgalaikiam savarankiškam mokymuisi, ugdant informacinio raštingumo bei kritinio mąstymo įgūdžius, vadovauja informacijos paieškai bei atrankai kaupiant reikalingą informaciją įvairiose laikmenose, sudarant galimybes mokyklos bendruomenei naudotis šiuolaikinėmis informacijos technologijomis.

Bibliotekos teikiamos paslaugos

• Pagalba mokiniams ir mokytojams ieškant informacijos projektiniams darbams atlikti.
  • Knygos išduodamos 15 dienų. Retos knygos – enciklopedijos, albumai, žodynai, žinynai, vieninteliai leidinių egzemplioriai – į namus neišduodamos.
  • Informacijos paieška pagal mokinių bei mokytojų užklausas, kai pasitelkiami įvairūs turimi informacijos šaltiniai (katalogai, kartotekos, žodynai, žinynai, enciklopedijos ir kt.)
  • Nuolatinis informavimas apie naujai gautus leidinius.
  • Renginių, parodų organizavimas ir pagalba organizuojant renginius.
  • Visos kompiuterizuotos skaityklos teikiamos paslaugos.
  • Mokinių aprūpinimas vadovėliais.
  • Informacijos suteikimas profesijos pasirinkimo klausimais.