Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1970 m. Jungtinių Tautų Organizacija pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais ir kartu minėti Pasaulinę Žemės dieną. Tad, atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

2021-03-19 dieną mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai ir mokytojai prasmingai paminėjo Tarptautinę Žemės dieną. Renginio pradžioje mokiniai klausė trumpo pranešimo apie šios šventės atsiradimą, reikšmę, svarbą, žmonių keliamas grėsmes gamtai ir kaip galima prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Išklausę pranešimo rinkosi į atskirus virtualius kambarius, kuriuose atliko skirtas užduotis: žiūrėjo filmą „Vanduo ateičiai“, uoliai dalyvavo viktorinoje bei atliko kūrybinę užduotį: 5 ir 6 klasių mokiniai piešė piešinius „Žemė – ateities planeta“, o vyresnieji,  7-10 klasių mokiniai, rašė laiškus Žemei, atskleisdami ekologines grėsmes, katastrofų sukeltas pasekmes ir Žemės tausojimo problemas.

Šio renginio tikslas buvo ne tik atkreipti mokinių dėmesį į aplinkos problemas, klimato atšilimo keliamas grėsmes, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo ir tausojimo. Džiugu, kad kai kurie mokiniai rašydami laišką, nepamiršo ir 1989 metais Jonavoje  įvykusios gamykloje „Azotas“ avarijos.

Dalinamės keliomis mintimis iš mokinių laiškų:

„Kaip mums gera tavyje gyventi... Dėkoju tau už gaivų orą, už dangumi plaukiančius debesis bei besišypsančią Saulę, žaliuojančius medžius, žydinčias gėles, sruvenančius upeliūkščius...“.

Žeme, mes tave visi labai mylime, nes tu mus saugai, globoji, augini. Patikėk, tu mums esi labai  svarbi“.

„Žemele, tu tik nesijaudink, būk stipri ir kantri, ir vieną dieną, kol dar bus ne per vėlu, vienas po kito žmonės pagaliau privalės perskaityti savo tamsiausiose širdies gelmėse šiuos žodžius - “Žemė - mano namai. Nuolat kintanti planeta - miršta.. Atėjo laikas jai padėti, kaip ji padėjo mums leisdama mums ant jos gyventi…”.

„... Bet yra išeitis. Jeigu visa žmonija susivienys ir visi stengsis, mes galime tave išgelbėti. Aš labai tikiuosi, kad visi žmonės supras, kad Žemė yra tik viena ir ją reikia saugoti ir neteršti. Nes tai yra visų mūsų namai“.

Žeme, sveikinu su tavo diena. Labai atsiprašau visų žmonių vardu dėl to, ką mes tau esame padarę“.

Aš visą laiką bandau taupyti vandenį ir rūšiuoti. Norėčiau, kad tai darytų ir kiti žmonės. Kartais aš sau pasisakau, kad tai darydama darau gera tau ir kitiems“.

Mes bandome saugoti gamtą bet to neužtenka reikia stengtis daugiau. Mes stengsimės labiau“.

Renginio organizatoriai V. Marozas ir G. Pranckevičienė

Nuotraukas žiūrėkite fotogalerijoje.